Rowerem na wschód

16.08.31 mapa

Białoruska strona Puszczy Białowieskiej wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród turystów i wędrowców nie tylko z Polski, lecz także z wielu krajów europejskich i pozaeuropejskich. Od czerwca 2015 roku otwarte jest  turystyczne pieszo-rowerowe przejście graniczne w Białowieży, które daje szansę oglądania puszczy po wschodniej stronie. Z myślą o osobach, które chcą poznawać puszczę z perspektywy roweru, powstał pierwszy   mapo-przewodnik "Rowerem na wschód". Dzięki niemu można się dowiedzieć, jakie formalności należy spełniać, planując wycieczkę rowerową na Białoruś, a także poznać obszary możliwe do zwiedzania bezwizowego. Przewodnik informuje również, jak przygotować się do takiej wyprawy oraz co warto obejrzeć po drugiej stronie granicy polsko-białoruskiej. Zapewniamy, że nietknięta działalnością człowieka przyroda oraz gościna u Dziadka Mroza nie rozczarują żadnego turysty, który zdecyduje się na wycieczkę szlakami opisanymi w naszym przewodniku.

 

Mapa prezentuje trasy południowej części parku możliwe do przebycia podczas planowanej wycieczki. Puszczańskie szlaki rowerowe są wytyczone bardzo dobrze, dzięki czemu można dotrzeć do najbardziej interesujących miejsc, nie zakłócając przy tym rytmu życia przyrody. Bezwizowa wyprawa na Białoruś nie może trwać dłużej niż 3 dni.

Kartograficzne opracowanie mapy wykonali: Malwina Chilecka i Wiesław Klimiuk. Autorką tekstów jest Dagmara Widanow, zaś autorami zdjęć Janusz Korbel i Krzysztof Onikijuk. Oprawę graficzną mapo-przewodnika wykonała Agata Łuksza.

Nową mapę można obecnie nabyć w białowieskich wypożyczalniach rowerów, w Hotelu Białowieskim i Żubrówce, w sklepiku z pamiątkami "Stara Białowieża" przy bramie do Parku Pałacowego, a także w Hajnówce w punkcie Lokalnej Organizacji Turystycznej "Region Puszczy Białowieskiej" (ul. 3 Maja 45) oraz w Parku Wodnym (ul. 3 Maja 50).

 Ligatura & Biała Wieża

Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.