Ośrodek Wzornictwa "HAJNÓWKA"

Ośrodek Wzornictwa "Hajnówka" to jedyna tego typu placówka w kraju, która zajmuje się projektowaniem i modelowaniem mebli i sprzętu rehabilitacyjnego.

Oferta Ośrodka skierowana jest przede wszystkim do osób niepełnosprawnych, szczególnie dzieci. Wyroby przeznaczone są dla ośrodków rehabilitacyjnych i szkolno-rehabilitacyjnych, placówek szkolno-wychowawczych, szkół i przedszkoli, ośrodków dziennego pobytu, odbiorców indywidualnych.

Wykonywane są z drewna litego, materiału naturalnego, mającego dobre biopola. Według opinii terapeutów, drewno w otoczeniu dziecka niepełnosprawnego działa uspokajająco, wycisza je, przez co proces rehabilitacji może być prowadzony intensywniej.

Opracowania wzornicze powstałe w Ośrodku konsultowane są z terapeutami, rehabilitantami.

Przy Ośrodku funkcjonuje Stowarzyszenie Twórcze Studio Form Wzorniczych. Stowarzyszenie zrzesza artystów plastyków i innych specjalistów tworzących w dziedzinie wzornictwa. Co roku w sierpniu organizuje w Hajnówce Ogólnopolski Plener Meblarski oraz Dziecięce Plenery Plastyczne.

Ważniejsze osiągnięcia:

Nagrody:

  • III Nagroda Pełnomocnika Rządu d/s Niepełnosprawnych – za opracowanie wyposażenia ośrodków terapeutycznych dla dzieci z porażeniem mózgowym

  • Wyróżnienie PFRON w konkursie im. prof. Wiktora Degi – za opracowanie mebli dla dzieci niepełnosprawnych

  • Wyróżnienie Prezesa Krajowej Izby Gospodarczo-Rehabilitacyjnej – za nowatorskie rozwiązanie 1997 roku

  • Nagroda Twórcza Wojewody Białostockiego za 1990 rok - za wysokie walory artystyczne i humanitarne mebli dla dzieci niepełnosprawnych.

Ośrodek Wzornictwa „Hajnówka”

ul. Parkowa 10

17-200 Hajnówka

Tel./fax 85 682 47 15, 85 675 47 15

Tel. kom. 502 370 379

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

www.wzornictwohajnowka.pl

Godziny otwarcia:

poniedziałek – piątek: 10:00 – 13:00; 16:00 – 17:00

Inne godziny otwarcia po wcześniejszym uzgodnieniu

Refert Polityki Gpospodarczej

Urzędu Miasta Hajnówka

Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.