Rodzeństwo z Hajnówki stanęło na podium w Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym klasycznym w Warszawie

01

W danich 14-16 grudnia 1012 r. odbyły sie Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym klasycznym w Warszawie. Zawody rozegrały się w podziemiach Kościoła w Hali Widowiskowo-Teatralnej OWP „Michael” Warszawa.
W piątek, 14 grudnia br., startowały - wszystkie kobiety i mężczyżni w kat. 53-66 mężczyzn. Mężczyżni o wadze 74-93 kg walczyli w sobotę, a o wadze 105-+120 kg w niedzielę.

W trzydniowych zawodach uczestniczyło rodzeństwo z Hajnówki. 22-letnia Magdalena Wojtkowska, zajęła 2 miejsce w kategorii juniorek do lat 23 i 3 miejsce w kategorii seniorek z ogólnym wynikiem 195 kg. Były to jej pierwsze ogólnoolskie zawody, do których przygotowywała się niespełna 3 miesiące.
Trener Magdaleny i o rok starszy od niej brat - Wojciech Wojtkowski startował w kategorii 74 kg i uplasował się na 2 miejscu. Srebro zdobył również w kategorii seniorów z wynikiem 520kg.