Najmłodsi lekkoatleci KS Parkiet Hajnówka w reprezentacji Województwa programu Lekkoatletyka dla każdego

04

Najmłodsi zawodnicy KS PARKIET HAJNÓWKA Urszula Pietruszkiewicz, Magdalena Nazaruk, Olga Gierasimiuk oraz Aleksandra Androsiuk, w okresie od 13 do 23 sierpnia 2020r. przebywały na zgrupowania lekkoatletycznym w ramach Ogólnopolskiego Programu Lekkoatletka dla każdego w Augustowie.

Najlepsi zawodnicy z województwa podlaskiego z obozu sportowego wyjechali na Finał LDK! CUP 2020 we WŁOCŁAWKU w dniu 20.08.2020. Do reprezentacji województwa zakwalifikowała się trójka reprezentantek KS Parkiet Hajnówka Urszula Pietruszkiewicz, Magdalena Nazaruk i Olga Gierasimiuk. Urszula Pietruszkiewicz pobiegała w biegu na dystansie 600 m U14, uzyskała bardzo dobry czas 1:53.94, który zapewnił jej 3 miejsce w serii i w łącznej punktacji 12 miejsce. Magdalena NAZARUK z KS Parkiet Hajnówka w biegu na dystansie U14 zajęła miejsce 14 z wynikiem 14.18 a Olga Gierasimiuk w biegu na 100 m U16 zajęła 12 miejsce z wynikiem 14.32. Wymienione obie sprinterki wystartowały również w reprezentacji województwa w sztafecie mieszanej 6x200 m w składzie Olga Gierasimiuk, Magdalena Nazaruk, Kosk Julia, Dębowski Szymon, Szyszko Piotr i Łapiński Jakub, którzy 1200 m pokonali w czasie 2: 48,15 zdobywając 7 miejsce.