Rekordy życiowe hajnowian na XXII Półmaratonie Mlecznym

05

2 czerwca w Korycinie odbył się XXII Półmaraton Mleczny, który ukończyło 134 zawodników. Udział wzięli zawodnicy z Polski, Białorusi, Ukrainy, Litwy i Rosji. Startowali zawodnicy na wózkach inwalidzkich - 7 mężczyzn i 3 kobiety. W tej kategorii zwyciężył Bogdan Król który ustanowił rekord trasy z czasem 40.25.

Wśród mężczyzn dominowali biegacze ze wschodu zwyciężył Kaptserau Yury - z Białorusi z czasem 1:06.40, najlepszym z Polski był Bogusław Andrzejuk z Białegostoku (01:11:19) , który w kategorii open zajął 5 miejsce.

Z Hajnówki uczestniczyło 4 zawodników w tym 3 ustanowiło rekordy życiowe. Trasa była trudna, z wieloma podbiegami. Podczas biegu padał deszcz. Najszybszym z Hajnówki był Jarosław Kiełbaszewski 1:33:34 (rekord życiowy). Anatoli Kot z czasem 1:36:40 i Tadeusz Karanos - 1:42:32 również pobili własne rekordy. Dorota Bartoszewicz przebiegła trasę w czasie 1:43:58, a Aleksander Prokopiuk - 1:56:19.

Zwycięzca Półmaratonu Mlecznego wybrał 1500 PLN zamiast krowy. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale, dyplomy, koszulki oraz zaproszenie na piknik przy pieczonym baranie.

autor: Aleksander Prokopiuk