Mistrzostwa Grupy Południowej Igrzysk Szkół Podstawowych w Lekkiej Atletyce

13.05.31 biegi

W dniu 29-05-2013 r. w Białymstoku na stadionie Zwierzynieckim rozegrano Mistrzostwa Grupy Południowej Igrzysk Szkół Podstawowych w Lekkiej Atletyce.

Doskonale spisały się zawodniczki KS Puszcza Parkiet Hajnówka Natalia Wiertel i Diana Karpiuk – obie uczennice klasy VI, które tym razem reprezentując barwy Szkoły Podstawowej nr 6 w Hajnówce, w doskonałym stylu pokonały swoje rywalki na dystansie 600 metrów, w dwóch seriach na czas. Diana Karpiuk w sposób zdecydowany zwyciężyła w pierwszej serii uzyskując czas 1,51,42. W drugiej serii jeszcze szybciej pobiegła koleżanka szkolna Diany, Natalia Wiertel, która z czasem 1,49,03 zapewniła sobie pierwsze miejsce przed Dianą Karpiuk.
Bardzo dobrze spisali się inni uczniowie tej szkoły Piotr Moroz, który w pchnięciu kulą zwyciężył z wynikiem 10, 49, Szamir Nalbalndian w biegu na dystansie 600 metrów chłopców zajął 4 miejsce i w rzucie oszczepem uczeń SP 6 w Hajnówce Szymon Krawczuk, z wynikiem 27,74 zajął IV miejsce.
Z dobrym wynikiem zawody zakończył Michał Grygoruk uczeń SP nr 1 w Hajnówce, który w skoku w dal z wynikiem 4, 47 cm zajął 4 miejsc,e a w biegu na dystansie 60 metrów z czasem 8, 69 zajął 3 miejsce.
Reprezentant Szkoły Podstawowej nr 3 Dawid  Simoniuk  zajął II miejsce w skoku w dal z wynikiem 4,74 i 5 miejsce w biegu na dystansie 200 metrów z czasem 29,05.
Do finału Podlaskich Igrzysk w Lekkiej Atletyce awansuje 3 pierwszych zawodników w każdej konkurencji z półfinału oraz 4 z najlepszymi wynikami z pozostałych zawodników.