Znakomita postawa biegaczy PARKIET HAJNÓWKA w II Sprawdzianie PZLA w Spale

19.02.04 ks parkiet

Na terenie Ośrodka Przygotowań Olimpijskich, Centralnego Ośrodka Sportu w Spale w dniu 03.02.2019r. odbyły się zawody lekkoatletyczne,we wszystkich kategoriach wiekowych "II Sprawdzian PZLA".

Na zawodach nie zbrakło reprezentantów Klubu Sportowego Parkiet Hajnówka. Na dystansie 1000 m bardzo dobrze pobiegła (pierwszy rok juniorka młodsza) Małgorzata Karpiuk, która w drugiej serii zajęła drugie miejsce poprawiając swój dotychczasowy wynik w hali 3:02,11 co w kategorii open pozwoliło na zajęcie 12 miejsca. Piąte miejsce zajęła wychowanka naszego klubu - obecnie zawodniczka KS PODLASIE BIAŁYSTOK Diana Karpiuk, która również poprawiła swój rekord życiowy 2:56,16. Na dystansie 1500 m M w kategorii Open Marek Romańczuk (pierwszy rok w kat. junior) zajął 16 miejsce uzyskując czas 4:12,18, który jest również jego nowym rekordem życiowym. Jego kolega z Klubu Sportowego Podlasie Białystok Damian Wnorowski zajął 15 miejsce uzyskując czas 4:10,54. Jest to również rekord życiowy tego zawodnika. Uzyskane wyniki stanowią bardzo dobry prognostyk do Halowych Mistrzostw Polski, które odbędą się w Toruniu w dniach 8-10 lutego 2019r. w kategorii juniorów młodszych i juniorów. Niewątpliwie wyniki uzyskane przez naszych zawodników, są wynikiem dobrego przygotowania na zgrupowaniu sportowym w Borowicach, na którym przebywali dzięki wsparciu Władz Miasta Hajnówka, firmy Parkiet Hajnówka i Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Spółka z O.O. w Hajnówce. Wyniki zawodów znajdują się na stronie https://domtel-sport.pl/live/?dzien=2019-02-03&impreza=6