Aleksander Prokopiuk na TORZE MOTOCROSSOWYM

03

W Głogowie 28 kwietnia 2013 r. NA TORZE MOTOCROSSOWYM odbyły się biegi.

Ok. 1000 uczestników w różnym wieku mogło sprawdzić swoje siły na kilku dystansach, walcząc nie tylko z trudnym torem, ale także z wodnymi i błotnymi przeszkodami nierzadko zapewne z własnymi zwątpieniami. Wszyscy śmiałkowie otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi okolicznościowe puchary. W otwartych Sztafetowych Mistrzostwach Głogowa Szkół odbyły się biegi dla szkół podstawowych, Gimnazjów, Ponadgimnazjalnych oraz Nording Walking, Bieg Srebrny na dystansie 5555m, oraz Bieg Złoty na dystansie 11111m. Odbył się też Bieg Małego Straceńca, w którym biegali kilkuletnie dzieci z rodzicami. W biegu głównym zwyciężył Piotr Łobodziński z Bielska Podlaskiego.

Z Hajnówki w biegu Złotym uczestniczył weteran, jako najstarszy zawodnik (w kat.60+) zajął 2 miejsce z czasem 1.18.27. By dostać się do Głogowa, należało pokonać 1200 km. W Niedzielę Palmowa uczestniczyłem w liturgij w cerkwi p.w. Św. Maksyma Gorlickiego gdzie poświęciłem palmy które przywiozłem z Hajnówki.

Dochód ze sprzedaży koszulek dla zawodników został przekazany na leczenie i rehabilitację 4,5- letniego Filipka

autor: Aleksandar Prokopiuk