Konkurs dla młodzieży na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji – nowy termin nadsyłania prac
- Utworzono: poniedziałek, 13, lipiec 2020 12:41
- Odsłony: 735
Termin nadsyłania prac w konkursie na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji został przedłużony. Na zgłoszenia czekamy do 6 września! To spełnienie próśb wielu uczniów zainteresowanych udziałem w konkursie.
Aby uświetnić obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji i Tygodnia Mediacji, przypadające w październiku, Ministerstwo Sprawiedliwości zorganizowało konkurs na plakat promujący mediację - alternatywny do procesu sądowego sposób rozwiązywania sporów. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Ma pomóc w upowszechnieniu wiedzy na temat mediacji i zachęcić do korzystania z niej. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu promującego mediację – jedną z metod polubownego rozwiązywania sporu.
Jury pod przewodnictwem wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego wybierze spośród zgłoszonych propozycji 12 najlepszych prac, w tym zwycięską. Prace laureatów pojawią się w kalendarzu na 2021 rok, którego druk zleci Ministerstwo. Dostaną go m.in. sędziowie koordynatorzy ds. mediacji oraz autorzy zwycięskich prac.
Laureaci konkursu otrzymają zaproszenie na spotkanie z wiceministrem sprawiedliwości - Marcinem Romanowskim, podczas którego zostanie wykonana pamiątkowa fotografia oraz odbędzie się wręczenie nagród. Ponadto zwycięska praca wykorzystana będzie jako plakat promujący Dzień i Tydzień Mediacji oraz konferencję organizowaną corocznie przez Wydział ds. Mediacji Ministerstwa Sprawiedliwości. Internauci wybiorą również, za pośrednictwem Facebook’a, laureata nagrody publiczności.
Na zwycięzców czekają: bezprzewodowe głośniki JBL oraz opaski (zegarki) monitorujące codzienną aktywność fizyczną, w tym pokonany dystans, fazy snu.
Dziękujemy za zainteresowanie konkursem i mnóstwo nadesłanych dotychczas prac.
Szczegóły konkursu dostępne są w zaktualizowanym regulaminie.
Biuro Komunikacji i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości