Niedziela Palmowa w kościele katolickim

01

Dla chrześcijan rozpoczął się okres przygotowania do świąt. W niedzielę 24 marca br. w kościołach poświęcone zostały palmy. Święto to jest obchodzone w Polsce od czasów średniowiecza.

 

Niedziela Palmowa, zwana również Niedzielą Męki Pańskiej jest w tradycji chrześcijańskiej pamiątką przybycia Pana Jezusa do Jerozolimy.
Tego dnia wierni przynoszą do kościołów palemki, które mają przypominać o powitaniu, jakie miał Chrystus wjeżdżający do miasta. Palmy wielkanocne tradycyjne przygotowuje się z gałązek wierzby, choć może być również pleciona z suszonych traw i kwiatów. Palmy symbolizują odradzające się życie, zmartwychwstanie i nieśmiertelność duszy.

Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień. To w kościele katolickim czas wyjątkowy. Od czwartku odbywać się będą uroczystości upamiętniające wydarzenia związane z męką, śmiercią i Zmartwychwstaniem Chrystusa.

Przez cały ten okres wiernych obowiązuje Wielki Post. Poprzez skruchę, pokorę, wzmożoną modlitwę i wstrzemięźliwość okazywaną przez człowieka, post zdolny jest duchowo go odnowić i uczynić godnym uczestnictwa w radości Zmartwychwstania

Emilia Rynkowska


 

Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.