Katarzyna Bonda i Międzynarodowy Festiwal Muzyki Cerkiewnej Hajnówka Promotorami Polski

3pp

26 września 2019 r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” uhonorowała 4 laureatów tytułem Promotora Polski. W konkursie honorowane są osoby i instytucje, których sukcesy przyczyniają się do budowania marki Polska, których osiągnięcia współtworzą pozytywny wizerunek naszego kraju. Inicjatywa ta ma pokazać sukcesy w dziedzinie przedsiębiorczości, kultury, nauki, które powinny mieć wpływ na nasze poczucie tożsamości i na naszą dumę.

 

Nagrody Promotor Polski 2019 zostały wręczone podczas VI Wschodniego Kongresu Gospodarczego. Dwóch laureatów związanych jest z Hajnówką:

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Cerkiewnej Hajnówka w uznaniu dla dokonań na rzecz jedności poprzez propagowanie różnorodności. Statuetkę odebrał Mikołaj Buszko, pomysłodawca i organizator tego wydarzenia. Festiwal ma na celu prezentację światowego dorobku oraz popularyzację wysokich wartości artystycznych i duchowych muzyki cerkiewnej. Jego formuła stwarza okazję do dyskusji, spotkań, wymiany doświadczeń i nawiązania przyjaźni między uczestnikami z różnych środowisk. Do tej pory we wszystkich edycjach wzięło udział blisko 900 chórów z 40 krajów świata (Europy, Azji, Ameryki Północnej i Afryki).

Katarzyna Bonda - najpopularniejsza autorka powieści kryminalnych w Polsce, która wychowała się w Hajnówce. Obecnie mieszka w Warszawie. Wszystkie jej powieści zyskały status bestsellerów. Jest autorką trylogii kryminalnej z Hubertem Meyerem: „Sprawa Niny Frank”, „Tylko martwi nie kłamią”, „Florystka”, a także dokumentu kryminalnego „Polskie morderczynie”. Ogromną popularność (ponad 2 miliony sprzedanych egzemplarzy w Polsce) oraz prestiżowe nagrody przyniosła jej seria z profilerką Saszą Załuską: „Pochłaniacz”, „Okularnik”, „Lampiony”, „Czerwony Pająk”. Prawa do wydań zagranicznych zostały dotąd sprzedane do 14 krajów, zakupiły je największe wydawnictwa na świecie.

Tytuł Promotora Polski odebrali również: Monika Siecińska-Jaworowska, prezes firmy Suempol z Bielska Podlaskiego i prof. Wojciech Maksymowicz związany z Kliniką Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie, przy której powstała pierwsza Klinika Budzik dla Dorosłych.

za:  terazpolska.pl

fot. terazpolska.pl

Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.