Szansa na rozbudowę Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Hajnówce

01

Do WFOŚiGW w Białymstoku wpłynął wniosek o dofinansowanie z funduszy europejskich rozbudowy Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Hajnówce.

 

 

W związku z zakończonymi 22 lipca br. naborami wniosków o dofinansowanie projektów z Funduszu Spójności do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku wpłynął jeden wniosek w ramach Priorytetu II - Gospodarka odpadami i ochrona powierzchni ziemi, działanie 2.1 - Kompleksowe przedsięwzięcia z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi ze szczególnym uwzględnieniem odpadów niebezpiecznych (konkurs nr 8/POIiŚ/2.1/06/2013).

Wniosek złożyło Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Hajnówce. Beneficjent zamierza rozbudować Zakład Zagospodarowania Odpadów w Hajnówce. Wartość całkowita projektu zamyka się w kwocie 13 668 745,62 zł a wnioskowana kwota dofinansowania wynosi 8 859 811,19 zł. Zakres inwestycji podzielono na trzy części:

1. Budowa kwatery do składowania odpadów innych niż niebezpieczne o pojemności 75 500 m3.
2. Zakup mobilnego rozdrabniacza do odpadów wielkogabarytowych.
3. Budowa instalacji stabilizacji tlenowej systemie zamkniętym oraz budowa drugiego stopnia stabilizacji na placu.

W ciągu siedmiu dni roboczych wniosek zostanie poddany ocenie formalnej i merytorycznej I stopnia. Jeśli, w wyniku tej procedury, uzyska co najmniej 60% punktów trafi na przygotowywaną przez Ministerstwo Środowiska listę rankingową. Status projektu podstawowego na tej liście i pozytywna ocena merytoryczna II stopnia skutkuje wydaniem potwierdzenia przyznania dofinansowania i w konsekwencji prowadzi do podpisania umowy na realizację projektu w ramach PO IiŚ.

Jeśli hajnowski projekt odpadowy przejdzie pozytywnie całą powyższą procedurę jego realizacja musi zostać sfinalizowana do końca 2015 roku. Z inwestycji skorzystałoby ponad 151 tysięcy osób zamieszkujących 26 gmin położonych  w powiatach: bielskim, hajnowskim i siemiatyckim.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku

źródło: http://www.wrotapodlasia.pl/

fot. Emilia Rynkowska

Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.