365 reklamówek śmieci

3 000 reklamówek śmieci

Ponad 3 000 reklamówek z odpadami zebrano już w ramach akcji 365 reklamówek śmieci organizowanej przez Fundację Ekologiczną ARKA. Do całorocznych, ogólnopolskich działań może dołączyć każdy.

 

Happeningi i warsztaty na temat gospodarowania odpadami

Fundacja Ekologiczna ARKA ruszyła w ostatni etap trasy promującej akcję "365 reklamówek śmieci". W ramach projektu organizowane są happeningi, warsztaty i wystawy podejmujące temat gospodarowania odpadami. Organizatorzy zwracają w szczególności uwagę na problem odpadów opakowaniowych, których ilość rośnie w zastraszającym tempie, nieodpowiedniej segregacji oraz dzikich wysypisk.

Realne efekty

Akcja ma nie tylko charakter edukacyjny, ale niesie ze sobą także realne efekty. Zachęca bowiem do podejmowania konkretnych działań: zbierania reklamówek z odpadami porzuconymi w lasach czy w parkach. W ten sposób organizatorzy chcą zainicjować dyskusję na temat gospodarki odpadami oraz propagować ideę recyklingu.

Każdy może dołączyć

Do akcji można dołączyć w każdym momencie, z dowolnego miejsca w Polsce. Wystarczy zrobić coś dobrego dla środowiska, czyli pozbierać śmieci zanieczyszczające pobliskie tereny zielone i wpisać ilość zebranych reklamówek do specjalnego licznika, umieszczonego na stronie www.365reklamoweksmieci.pl. Chętnych nie brakuje. Na chwilę obecną do licznika dopisało się już ponad pół tysiąca osób, które w sumie zebrały ponad 3 000 reklamówek z odpadami.

---------------

365 reklamówek śmieci to innowacyjna, ogólnopolska akcja ekologiczna, będąca częścią Listów dla Ziemi. Jej inicjatorem jest prezes Fundacji Ekologicznej ARKA, Wojciech Owczarz, który w ciągu roku postanowił zebrać 365 reklamówek z odpadami porzuconymi w lasach, parkach i nad jeziorami. W ten sposób chce zachęcić innych ludzi do zmiany myślenia i dotychczasowych nawyków.

Akcja organizowana jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Nie bądź jednorazowy” dofinansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Partnerem merytorycznym jest Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A., a patronat nad akcją sprawuje Ministerstwo Środowiska.

Daria Urbańska

Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.