Projekty

Rozbudowa systemu komunikacyjnego w mieście Hajnówka

 

       

 

Projekt „Rozbudowa systemu komunikacyjnego w mieście Hajnówka” współfinansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (Priorytet I Działanie 1.1. Rozbudowa i modernizacja regionalnego układu transportowego Poddziałanie 1.1.1. Infrastruktura drogowa).

 

 

Projekt został zrealizowany w latach 2005-2006. Całkowita wartość projektu wyniosła 4 888 805,57 zł w tym dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej: 3 666 604,18 zł oraz wkład własny Miasta Hajnówka 1 222 201,39 zł.

Przedmiotem projektu jest modernizacja ulic:

- budowa ulicy Rakowieckiego z chodnikiem oraz ścieżką rowerową;

- przebudowa ulicy Kołodzieja wraz z jednostronnym chodnikiem;

- przebudowa ulicy Bocznej.

Realizacja projektu pozwoliła na osiągnięcie następujących rezultatów: oszczędność czasu przejazdu po realizacji inwestycji. Poprawiła się przepustowość komunikacyjna Hajnówki, płynność ruchu i komfort jazdy. Bezpieczeństwo pieszych po wybudowaniu ciągów pieszych oraz budowa ścieżki rowerowej przyczyniła się do poprawy bezpieczeństwa rowerzystów, zapewnienie ogólnego bezpieczeństwa użytkowników dróg poprzez odpowiednie oznakowanie pionowe (tablice informacyjne, znaki drogowe, drogowskazy) i poziome drogi. Poprawiła się dostępność do infrastruktury i dostępność komunikacyjna z zewnątrz, umożliwiająca szybki i bezpieczny dostęp do sieci dróg. Poprzez budowę i rozbudowę infrastruktury komunikacji będzie możliwe szybkie przemieszczania się ludności do szpitala w Hajnówce przy ulicy Lipowej.


 

Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.