A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9

Polski Związek Głuchych Oddział Podlaski

Lokalizacja siedziby: ul. Dziesięciny 59, 15-806 Białystok
Telefon: 85 653 46 20
Fax: 85 654 23 75
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Osoby reprezentujące organizację: Urszula Moroz – prezes, Lucyna Czajkowska – wiceprezes, Beata Dąbrowska – wiceprezes, Walentyna Ptasznik – sekretarz.
Status prawny organizacji:
  • Stowarzyszenie
Nr w KRS: 0000035404
Data rejestracji: 13.08.2001 r.
Teren działania: Oddział - województwo podlaskie / KT w Hajnówce - powiat Hajnówka, Bielsk Podlaski, Siemiatycze
Branża działania (działalność statutowa): Celem Polskiego Związku Głuchych jest zrzeszanie, integracja i rehabilitacja osób niesłyszących i innych osób z uszkodzonym słuchem, wspólne rozwiązywanie ich problemów oraz działania w kierunku wyrównywania szans rozwojowych, edukacyjnych, zawodowych i społecznych. Działania w tym zakresie prowadzą: - Placówki Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu w Białymstoku ul. Witosa 36 i Suwałkach ul. Szkolna 7, zajmujące się kompleksową, wieloaspektową diagnozą i rehabilitacją słuchu i mowy podopiecznych, terapią dzieci z uszkodzeniami słuchu w wieku od urodzenia do 18 roku życia lub do czasu ukończenia przez nie edukacji szkolnej, wczesną interwencją i poradnictwem terapeutycznym podejmowanym w stosunku do dziecka i rodziny, w odniesieniu do rodziny – wyposażeniem jej członków w wiedzę i praktyczne umiejętności, które umożliwiają im prowadzenie skutecznej rehabilitacji dziecka w domu. - Placówki Rehabilitacji Dorosłych, Ośrodek w Białymstoku i Terenowe Ośrodki Rehabilitacji i Wsparcia Społecznego Niesłyszących w Białymstoku ul. Dziesięciny 59, Hajnówce ul. Reja 4, Łomży ul. Polowa 57 C, Suwałki ul. Szkolna 7. Zakres ich działania obejmuje zrzeszanie i utrzymywanie tożsamości środowiska osób niesłyszących, pomoc w zakresie rozwiązywania ich problemów życiowych, zapewnienie usług tłumacza języka migowego w urzędach, sądach, placówkach służby zdrowia i innych. Likwidacja barier w dostępie do wiedzy i informacji oraz komunikowaniu się w ramach zajęć popołudniowych w placówkach ko. Prowadzenie kursów języka migowego, które umożliwiają przystąpienie do egzaminu na certyfikat tłumacza. Promowanie interesów środowiska osób niesłyszących w otoczeniu.
Located in: STOWARZYSZENIE
Powered by Sigsiu.NET
Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.