Warsztaty strategiczne „Programu rozwoju produktów turystycznych pogranicza polsko-białoruskiego” na Białorusi

03

W dniach 24-26 kwietnia 2014 r. na Białorusi odbyła się II sesja zapoczątkowanych w Hajnówce warsztatów strategicznych. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach realizowanego przez Gminę Miejską Hajnówka projektu pn. „Zintegrowany projekt wsparcia sektora turystycznego pogranicza polsko – białoruskiego” i miało na celu kontynuację prac nad założeniami do „Programu rozwoju produktów turystycznych pogranicza polsko-białoruskiego”. W grupie warsztatowej znaleźli się przedstawiciele m.in. branży turystycznej oraz samorządu lokalnego zarówno z Białorusi jak i Polski.

 

Program warsztatów obejmował inwentaryzację i waloryzację istniejącego potencjału turystycznego białoruskiej części Puszczy Białowieskiej w szczególności Rejonu Kamienieckiego, identyfikację potencjalnych produktów turystycznych oraz potrzeb turystycznych, jak również możliwości ich zaspokajania w ramach różnych form turystyki.

W ramach spotkania warsztatowego odbyła się także wizyta studyjna podczas której uczestnicy warsztatów mieli okazję poznać bliżej m. in. takie atrakcje turystyczne jak: „Biełaja Wieża" w Kamieńcu, Cerkiew p.w. Św. Szymona Słupnika w Kamieńcu, Kościół Trójcy Przenajświętszej w Wołczynie, zabytkowy park krajobrazowy wokół zespołu pałacowego Sapiehów – Potockich w Wysokim, Zespół Pałacowo-Parkowy w miejscowości Gremiacza, bajkowa siedziba Dziadka Mroza na terenie Państwowego Parku Narodowego „Puszcza Białowieska”.

Niniejszy dokument powstał dzięki pomocy finansowej Unii Europejskiej, w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś - Ukraina 2007-2013. Odpowiedzialność za treść tego dokumentu leży wyłącznie po stronie Gminy Miejskiej Hajnówka i nie może być w żadnym wypadku traktowana jako odzwierciedlenie stanowiska Unii Europejskiej.

logo PL-BY-UA UE

Warsztaty strategiczne Programu rozwoju produktów turystycznych pogranicza polsko-białoruskiego” na Białorusi

Monika Aleksiejuk


Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.